Nadstandardní služby 

Naším klientům nabízíme homeopatickou terapii, Bachovou květovou terapii, Dornovu terapii a biorezonanční terapii. Zabýváme ortomolekulární medicínou a naturopatií. Provádíme infúzní terapii vitamínem C.  Tyto nekonvenční terapie velice vhodně doplňují klasickou léčbu.
 
Pro biorezonanční terapii  používáme přístroj Bicom optima a Bicom Body Check, který má široké diagnostické a terapeutické využití. V Německu je používán již 30 let v oblasti humánní medicíny a 15 let v oblasti veterinární medicíny. Mimo jiné se používá i při odvykání závislosti na alkoholu a nikotinu. Pro více informací můžete navštívit oficiální stránky www.bicom-optima.cz .  Veškeré informace Vám samozřejmě rádi poskytneme u nás v ordinaci.
 
Homeopatie je léčebná terapie,která je založená na energoinformačním principu. Homeopatické léky neobsahují účinnou látku ve změřitelné terapeutické koncentraci (jako běžné léky či bylinné přípravky), obsahují pouze klíčovou informaci. Přesně dodaná informace tělu postačí k tomu, aby se nastolila rovnováha a tím se vyřešil fyzický či psychický problém. Je to něco jako přenos dat (informací) pomocí internetu. Data (informace) nezměříte, ale přesto je vnímáte. Přenesou se na obrovskou vzdálenost z místa A do místa B. Mezi přednosti homeopatie patří bezesporu minimální nežádoucí účinky na organismus a možnost vyřešit řadu chronických problémů, které neodpovídají na klasickou léčbu. Homeopatické léčebné účinky máme ověřeny na řadě pacientech. Některé naše kazuistiky jsou publikovány na www.svethomeopatie.cz
 
Dornova metoda patří mezi léčebné postupy, které pracují s pohybovým aparátem.Cílem je zjistit různé blokády a nevyváženosti v těle a šetrnou manipulací je napravit. Je to jistá forma rehabilitace.
 
Bachova květová terapie pracuje zejména na úrovni psychiky. Vhodně doplňuje léčbu zejména tam,kde je nemoc či problém spojen se stresem či emocionálními traumaty. 
 
Naturopatie je celostní léčebný systém,který je založen na samoléčivém potenciálu přírody,tedy živého organismu. Zdraví je přirozený stav organismu. Nemoc je vychýlením z rovnováhy na fyzické,emocionální či duchovní úrovni. Pro nastolení rovnováhy naturopaté obecně používájí různé přírodní léčebné metody (detoxikační programy, léčebný potenciál správné výživy a přírodních doplňků, sílu bylin, homeopatii, ajurvédu, TCM, léčivé schopnosti vody,vzduchu a světla, chiropraxii, masáže, atd..) Cílem je vytvořit v těle prostředí,které mu umožní využít jeho samoléčivý potenciál-jinými slovy naturopat vytváří pouze prostředí, tělo se léčí samo.Lékař léčí, příroda uzdravuje. Otcem naturopatie je Bengamin Lust. 
 
Ortomolekulární medicína léčí organismus na úrovni atomů a molekul. Studuje buňky-základní stavební jednotky živých organismů zejména z hlediska jejich metabolických drah a biochemických reakcí. Poškozená či nesprávně fungující buňka = problém. Toto je fakt známý i v klasické medicíně. Vše začíná v buňce, celý život. Ortomolekulární medicína hledá cesty,jak z buněk dostat to,co do nich nepatří (těžké kovy, inkluze, viry, parazity, bakterie, toxické látky,...) a naopak jim dodat to, co potřebují ke správnému fungování (vitamíny,minerály,enzymy,aminokyseliny,...). Škodlivé ven,potřebné dovnitř-to je léčba buňky, tkáně, oránu, orgánového systému a tedy celého těla. Otcem ortomolekulární medicíny je nositel Nobelovy ceny Linus Pauling.
 
Infúzní terapie vitaminem C souvisí s ortomolekulární medicínou a jménem Linus Pauling. Tento mocný vitamín je lékem na celou řadu problémů. Působí na rakovinné buňky, podporuje a reguluje imunitní systém (autoimunitní onemocnění,imunosuprese), podílí se na syntéze kolagenu-základní složce pojivové tkáně (kosti,chrupavky,vazivo), pomáhá tělu vyvádět toxiny, likviduje volné kyslíkové radikály a mnoho a mnoho jiného.
 
 
Koho neuzdraví léky, uzdraví příroda. - Hippokrates
To, co nás udržuje při životě, to v nás může vyvolat i chorobu. - Hippokrates
Společné pravidlo pro našeho ducha i tělo je: mohou prospívat, jen když jsou stále živeny. - Vauvenargues Luc de
 
Především na prvním místě měj péči o své vlastní zdraví, nesmíš poměry vinit, když příčinou bolesti jsi sám. - Cato
Abys byl zdravější, musíš být občas i zdrženlivější: rozkoši zřídka čiň zadost, však o zdraví pečuj co nejvíc. - Cato
 
Ze třech desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva. - Přísloví čínské
Kdo léky polyká, ale správné životosprávy nedbá, toho lékař léčí marně. - Přísloví čínské
 
Nejlepší lékaři jsou Dr. Střídmý, Dr. Klidný a Dr. Veselý. - Swift J.