Alternativní medicína

09.05.2018

Ze třech desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva. Kdo léky polyká, ale správné životosprávy nedbá, toho lékař léčí marně.

- Přísloví čínské-

Biorezonanční terapie

Pro biorezonanční terapii používáme přístroj Bicom optima a Bicom Body Check, který má široké diagnostické a terapeutické využití. V Německu je používán již 30 let v oblasti humánní medicíny a 15 let v oblasti veterinární medicíny. V některých zemích je terapie proplácena zdravotními pojišťovnami, v České republice bohužel zatím nikoliv.

Pro více informací můžete navštívit oficiální stránky www.bicom-optima.cz nebo www.biorezonance-bystrice.webnode.cz.

Homeopatie

Homeopatické léky neobsahují účinnou látku ve změřitelné terapeutické koncentraci (jako běžné léky či bylinné přípravky). Princip účinku se nachází v energoinformačním poli, podobně jako přenos dat a informací prostřednictvím telekomunikace a internetu. Informace v podobě homeopatického léku je schopna nastolit rovnováhu a vyřešit zdánlivě neřešitelné fyzické či psychické patologie. Nevýhodou této léčebné metody je časová náročnost a spolupráce klienta.

Bachova květová terapie

Bachova květová terapie vhodně doplňuje léčbu zejména tam, kde je nemoc či problém spojen se stresem či emocionálními traumaty.

Ortomolekulární medicína

Ortomolekulární medicína léčí organismus na úrovni atomů a molekul. Studuje buňky-základní stavební jednotky živých organismů zejména z hlediska jejich metabolických drah a biochemických reakcí

Poškozená či nesprávně fungující buňka představuje problém pro funkci vyšších celků.  Vše začíná v jedné buňce, celý život. 

Ortomolekulární medicína hledá cesty, jak z buněk dostat to, co do nich nepatří (těžké kovy, inkluze, viry, parazity, bakterie, toxické látky,...) a naopak jim dodat to, co potřebují ke správnému fungování (vitamíny, minerály, enzymy, aminokyseliny,...). 

Otcem ortomolekulární medicíny je nositel Nobelovy ceny Linus Pauling.

Infúzní terapie vitaminem C

Infúzní terapie vitaminem C souvisí s ortomolekulární medicínou a jménem Linus Pauling. Tento mocný vitamín je lékem na celou řadu problémů. Působí na některé typy rakovinových buněk, podporuje a reguluje imunitní systém (autoimunitní onemocnění,imunosuprese), podílí se na syntéze kolagenu (základní složka pojivové tkáně) pomáhá tělu vyvádět toxiny, likviduje volné kyslíkové radikály a mnoho dalšího.