Léčba onemocnění

Pouze na základě pečlivé diagnostiky můžeme stanovit suspektní či definitivní diagnózu a zahájit vhodnou terapii. Pro diagnostiku využíváme vlastní přístrojové vybavení (vyšetření moči; parazitologické vyšetření; krevní nátěry; cytologické vyšetření; kultivace na DTM; oftalmoskopie; otoskopie; ultrasonografie; digitání RTG – nepřímá digitalizace,endoskopie) nebo spolupracujeme s laboratořemi, kterým zasíláme odebrané vzorky (nejčastěji hematologické a biochemické vyšetření krve).

Snažíme se léčit příčinu onemocnění a ne pouhé klinické příznaky. Potlačování symptomatologie nevede k trvalému vyléčení a je často spojeno s řadou nežádoucích účinků, o iatrogenním poškození pacienta nemluvě. Chceme tělu naslouchat, chápat,co nám signalizuje a podporovat jeho samoléčivé schopnosti,které jsou každému tělu vlastní!  V tom nám mj. velice pomáhá biorezonančí přístroj BICOM OPTIMA, homeopatie a fytoterapie.

Chirurgické zákroky provádíme pomocí harmonického skalpelu, což nám umožňuje operovat rychleji, efektivněji,  bez velkých ztrát krve a bez nutnosti ponechání stehů v dutině břišní. Výrazně se zkracuje potřebná délka anestezie, což je pro pacienta lepší a bezpečnější. Vyhřívaná podložka, pelíšek s dekou, klidné prostředí a monitoring zajišťují maximální komfort a bezpečí při probouzení z anestezie. 

Složitější zákroky referujeme na specializované kliniky a pracoviště. Věříme,že dobrá spolupráce mezi veterinárními lékaři je na místě a rádi naše klienty pošleme za odborníky,kteří mají s danou problematikou více zkušeností a potřebné vybavení (CT, MRI, složité ortopedické operace).